Barclaycard chce skoncovat s frontami v obchodech

Každý z nás někdy zažil čekání ve frontě, u kterých se zdá, že se vůbec nehýbou. Barclaycard vyvíjí aplikaci na chytrý telefon, která by mohla definitivně zbavit fronty. Aplikace dokáže automaticky zaplatit zboží z kreditní karty prostřednictvím fotoaparátu telefonu, který slouží jako čtečka čárkových kódů.

Služba je v současné době ve zkušebním provozu v sídle společnosti Barclaycard v Londýně. Tvůrci doufají, že příští rok se spustí pilotní program s nějakým velkoprodejcem. Vedoucím projektu je Usman Sheik, který je director of design společnosti Barclaycard. Momentálně je v kontaktu s řadou velkých značek, včetně supermarketů, kteří se o tuto technologii zajímají.

Služba by zákazníkům umožnila procházet se obchodem a skenovat jednotlivé položky, které si chtějí koupit. Na konci tak nemusí čekat u pokladní, ale rovnou projde skrz.

Služba může být provozována prostřednictvím oficiální aplikace společnosti Barclaycard nebo může být integrována s již existujícími aplikacemi prodejců. Tato technologie tak umožňuje obchodníkům sledovat transakce a kontrolovat virtuální příjmy zákazníků, aby zabránili krádežím.

Barclaycard však nejsou jediní. S podobnými službami přicházejí i jiné firmy. Amazon například chce využít pokladny se systémem rozpoznávání obličeje. Toho se ale Sheik neobává, protože taková technologie je pro většinu maloobchodníků nákladná a nebudou si to moci dovolit.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762