Umělecká výstava používá prezidentské tweety k pěstování levandulí

Rakouský umělec Martin Roth vytvořil uměleckou instalaci, která využívá tweety prezidenta Trumpa k ovládání světel uvnitř místnosti. Diváci tak mohou zažít pocit, že se ztratili v lese obklopeni levandulemi.

Roth odkazuje na Trumpův zvyk vyvolávat stres u většiny amerického obyvatelstva, který znají jeho poradci, jenž mají obavy z každého dalšího prezidentova tweetu. Umělec použil levandule, protože ty jsou známé svým uklidňujícím účinkem. Kdykoliv tedy Trump tweetne, tak se světlo stává intenzivnější, aby povzbudil růst rostlin.

Je v tom špetka ironie, když něco, co způsobuje tolik stresu, pomáhá vytvářet krásné a uklidňující prostředí. I když vědomí, co způsobuje osvětlení místnosti, může zároveň vyvolat neklid.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762