Nechte si doporučit ideální koření na vaše jídlo

Tým studentů z Brownské univerzity postavili chytrý kiosek, který vám pomůže zveličit jakékoliv jídlo pomocí sady doporučených koření. Kiosek s názvem Zest je určen k tomu, aby bylo vaření s kořením přístupnější všem.

Jak to funguje? Uživatel umístí na pult neupravené jídlo. Stroj rozpozná o jaký druh jídla se jedná a poskytne seznam receptů, přičemž se vedle rozsvítí nádobky s vhodným kořením. Displej ukáže doporučené koření, kolikrát je třeba potřepat s nádobkou a také stupeň pálivosti. Autoři Zestu si představují, že by se tento stroj mohl nacházet v jídelnách vysokých škol, kde se jídla často připravují ne příliš vhodným způsobem. Studenti by tak mohli experimentovat se strojem, který jim poskytuje znalosti v používání koření.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762