Intel uvedl chytrou kriketovou pálku

Kriket je sport postavení na technice. Teď už to tak může být doslova, protože společnost Intel ve spolupráci se startupem Speculur z toho mohou dělat zcela jinou hru. Speculur BatSense je malý nástroj, který se nainstaluje ke kriketové pálce a poté monitoruje veškeré informace, které může.

Systém běží na čipu Intel Curie, který zaznamenává důležitá data o každém úderu: úhel zvednutí pálky, úhel nárazu, rychlost pálky při nárazu, čas nárazu i maximální rychlost úderu. Hardware je velmi jednoduchý a lze jej snadno sesynchronizovat s mobilní aplikací nebo počítačem.

Toto zařízení poprvé debutovalo na International Cricket Council (ICC) Champions Trophy společně s dalšími produkty od Intelu, které pomáhají jít více do hloubku v rámci sportu. Komentátoři hry tak mohou mít více informací k rozebírání. Mohou tak upozornit na chybu, či pochválit dokonalý úder v reálném čase.

Intel společně s BetSense využil drony pro hlubší analýzu hry. Ti měřili hrací pole a poskytovali informace o topologii, která mohla ovlivnit výkon hráče. Na webu je zatím zmínka o tom, že zařízení bude dostupné u předních prodejců sportovního zboží. Cena je doposud neznámá.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762