Designér Applu navrhl krásné přesýpací hodinky za 12 000 dolarů

Designér Marc Newson, která je v současné době jedním z top zaměstnanců společnosti Apple, byl osloven luxusní společností Hodinkee, aby pro ně navrhl limitovanou edici hodinek. Marc Newson navrhl přesýpací hodiny, které jsou vyrobeny z borosilikátového skla (známé jako Pyrex) a místo písku se v nich nachází měděné kuličky. I když se to na první pohled může zdát snadné, tak bylo třeba mít tyto kuličky dokonale zaoblené, aby nedocházelo k vzájemného uchycení a poškození skleněné nádoby.

Jak jsem zmínil dříve, tak se jedná o limitovanou edici. Konkrétně o 100 kusů, kde každý z nich je originál, protože některé mají v sobě vzduchové bubliny, nebo mají širší mezeru mezi dvěma skleněnými komorami. A jako u klasické limitované edice je zde i vysoká cena, která je 12,000 dolarů za kus.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762