Pronajímejte cizincům své luxusní oblečení

Sdílená ekonomika se začíná pořádně rozjíždět. Boro je startup z Toronta, který zkouší přenést model sdílení do oblasti módy. Na webu najdete nabídku drahých a luxusních šatů, bund, kalhot a doplňků, které si můžete půjčit na dobu 4 nebo 10 dní.

V podstatě se nejedná o nic nového. Existují společnosti, které nabízí kusy oblečení, jenž většinou použijete jednou nebo dvakrát (například svatební šaty). Boro se spíše zaměřuje na oblečení, které si již zákazníci koupili a převyšují maloobchodní cenu přes 300 dolarů.

Boro vidí benefit v tom, že majitelé si mohou vydělat přes ně více peněz, než kdyby šaty prodaly jako použité zboží. Jako klasický startup se Boro stará o všechno, od čištění oblečení po logistiku spojenou s každou transakcí. Navíc nabízí 100% záruku. Když už nebudete chtít oblečení pronajímat, tak si jej můžete vzít kdykoliv zpět. Jelikož se jedná o startup z Toronta, tak pilotní program běží zatím pouze zde.

Mottem společnosti je, aby zákazníci „vlastnili krásné okamžiky, nikoliv věci“.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762