Chytré tričko, které monitoruje dýchací frekvenci

Výzkumníci kanadské univerzity Université Laval vytvořili tričko, které v reálném čase monitoruje respirační frekvenci svého nositele. Funguje bezdrátově a bez snímačů připojených k tělu. Místo toho do trička umístili menší anténu na úrovni hrudníku, která je vyrobena z dutého optického vlákna pokrytého vrstvou stříbra. To celé je chráněno polymerem. Tato anténa zachytává pohyb těla vzniklý dýcháním a přenáší je do chytrého telefonu nebo počítače.

Tohle chytré tričko se zároveň ukázalo i jako odolné, protože jej výzkumníci vyprali 20x a zjistili, že je stále v dobrém stavu. Tento výzkum by mohl vést k výrobě oděvů, které mohou pomáhat diagnostikovat respirační onemocnění nebo sledovat osoby, které trpí astmatem, syndromem spánkové apnoe, nebo nějakou chronickou plicní nemocí.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762