Drony kreslící graffiti navržené publikem

Italská firma Carlo Ratti Associati se zaměřuje na inovace a design a nyní přišla se systémem „Paint by Drone“, který používá skupinu sesynchronizovaných dronů, aby dokázal namalovat nádherné malby na zeď. Premiéra tohoto dronového umění bude v německé Berlíně a italském Turíně.

Za použití čtyř základních barev, které se používají v tiskárnách (CMYK), chce tým dokončit řadu projektů spolu s fanoušky, aby vytvořili komunitu a podpořili rozmanitost uměleckého projevu. Pomocí doprovodné aplikace, která vzájemně propojuje drony, si účastníci mohou vybrat předem připravené výkresy a ty nadále rozvíjet pomocí barev. Poté mohou sledovat, jak vzniká výsledné dílo. Systém Paint By Drone dále demokratizuje graffiti tím, že nabízí stejné možnosti při nižších nákladech, než je tomu u tradičních projektu, ke kterým je třeba navíc stavět lešení. Zároveň tím otvírají dialog o novém vnímání graffiti. Pro více informací o projektu klikněte sem.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766