Virtuální uši, které podle zvuku poznají, co je s vaším vozem

Zvuk motoru dokáže říct hodně o jeho zdraví. Startup OtoSense chce právě touto cestou hledat problémy v komplikovaných motorech automobilů.
OtoSense vyvíjí aplikaci, díky které mohou majitelé automobilů lépe „naslouchat“ svým vozům. Aplikace AudioHound zpracovává zvukové signály pomocí přenosného zařízení jako je například smartphone nebo palubní deska automobilu , a používá právě technologii společnosti OtoSense, aby diagnostikovala problému v motoru.

Produkty společnosti OtoSense se však zatím nedostaly na trh, ale startup nyní prodává hardwarovou sadu pro vývojáře, aby prozkoumala potenciál platformy. OtoSense doufá, že jejich technologie bude v budoucnu zabudována do vozidel, takže při každém nastartování vozu dojde automaticky k diagnóze motoru. Společnost se navíc zapojila do akcelerátoru ARTIK od Samsungu, který se zaměřuje na Internet of Things.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762