Interaktivní lavička, která na dotyk spustí světelnou show

Jednodílná lavička ukazuje, jak veřejná lavička mohla dynamicky reagovat na lidi, kteří ji používají. Mobius je kruhovitý prstenec, který je celý černý, ale rozsvítí se při dotyku a zobrazuje různé světelné interakce podle toho, kde došlo ke kontaktu s člověkem.

Lavička Mobius je výsledkem spolupráce mezi výrobcem polymerů 3form a návrhářem Louisem Limem. Lim má zkušenosti s návrhem dřevěných nábytkářských dílů složitých tvarů. Tento projekt mu umožnil své konstrukční myšlenky posunout dál a využít výrobní procesy společnosti 3form.

Lavička je poskládána z panelů tmavého chromu, které lze osvětlit interními LED světly a vybavit řadou senzorů, které detekují vibrace a aktivují světla. Zatím se jedná o jednorázový kus, který je způsobilý na veřejná místa jako je Times Square v New Yorku.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762