Fitness náramek od UNICEF, který zachraňuje životy dětí

UNICEF přišel s bezplatnou mobilní aplikací, která pomáhá lidem být zdraví a navíc s ní mohou zachraňovat životy. Aplikace sleduje vaše aktivity a za každých 2500 kroků získáte bod. Za 10 bodů odešle UNICEF prostřednictvím partnerského programu balíček potravin dětem v nouzi. Děti s těžkou akutní podvýživou z celého světa přežívají díky těmto balíčkům. Dva roky předtím UNIFEC spustil své cvičící náramky Kid Power, které byly vytvořeny speciálně pro děti a fungují za stejných podmínek jako mobilní aplikace. S vydáním aplikace se otevírá možnost lidem různých věkových kategorií, aby se také do projektu zapojili.

Aplikace UNICEF Kid Power využívá chytrý telefon ke sledování aktivit uživatele. Navíc lze aplikaci propojit s dalšími fitness náramky. Odeslané balíčky se nazývají RUTF, což je zkratka pro ready to use therapeutic food (hotové terapeutické jídlo), které obsahují velké množství živin, energie, bílkovin, tuku a vitamínů, které pomáhají těžce podvyživeným dětem.

„Naším cílem je zapojit do projektu milión dětí z Ameriky, aby pomáhaly zachraňovat životy milionu dětí po celém světě,“ říká Caryl M. Stern, prezidentka a generální ředitelka americké UNICEF.

Cílem aplikace je přimět lidi nejen k fyzickým aktivitám, ale také ke zmírnění některých naléhavých světových problémů. Kid Power začal v říjnu 2014 jako pilotní program, který se setkal s velkým úspěchem. Děti, které měly náramky, byly o 55 % aktivnější než ty, které náramky nenosily. Pomohlo to nakrmit 473 dětí. V současné době je v tomto programu zapojeno 170 000 dětí, které pocházejí převážně z prostředí s nízkými příjmy. Pro mnoho dětí z tohoto programu byl přístup k fitness trackeru něco nemožného, to se tímto programem změnilo.

V dnešním světě, kdy války a konflikty mohou přetrvávat, je nepřijatelné, aby děti stále umíraly z nedostatku jídla. Proto chce Kid Power zapojit více lidí, aby tento problém už nepřetrvával.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762