IKEA chce znát názor zákazníků ohledně UI

Čím dál více společností mimo technologický sektor chce vědět, jak veřejnost vnímá svět umělé inteligence. IKEA vlastní externí laboratoř zaměřenou na inovace, jmenuje se Space10, a ta zaznamenává názory zákazníků ohledně této oblasti. Průzkum nese název „Do You Speak Human?

Space10 zahájil průzkum, v němž se účastníků ptají na otázky týkající se toho, zda by umělá inteligence měla mít osobnost, zda se má cítit jako muž nebo žena, zda má reagovat na lidské city, či říkat své vlastní názory na svět. Průzkum byl poprvé zahájen v Barceloně ve Španělsku prostřednictvím takových volebních kabinek, přičemž dotazník je dostupný i online. Průběžné výsledky již ukazují, že lidé dávají přednost umělé inteligenci s lidským chováním, aby se UI cítila jako muž, odrážela pohled na svět podle uživatele a byla naprogramovaná tak, aby detekovala emoce. Nicméně průzkum také ukázal, že by umělá inteligence měla mít mateřský pud a spíš chránila, než byla poslušná.

Laboratoř Space10 plánuje zveřejnit výsledky průzkumu po jejich celkové analýze.

Do You Speak Human?

 

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762